Planowanie przestrzeni studia Poznań

Planowanie przestrzeni to bardzo szeroki temat w skład, którego wchodzą: planowanie przebudowy uwzględniając wymogi oraz możliwości techniczne, analizę przestrzenną, planowanie rozwoju infrastruktury, ochronę środowiska, planowanie usług publicznych, zarządzanie miastami, gminami i powiatami, planowanie inwestycji i wiele innych.

Studia na tym kierunku realizowane są przez uczelnie publiczne oraz prywatne we wszystkich możliwych trybach nauki.

W związku z tym, ze temat obejmuje bardzo rozległy obszar działania instytucji, absolwenci mają szerokie pole w przypadku wyboru miejsca zatrudnienia.

Wielu studentów zdaje sobie sprawę, że samo poszukiwanie zatrudnienia nie jest wcale takie łatwe, w związku, z czym uzupełniają studia innymi kierunkami najczęściej zbliżonymi, dzięki którym teoretycznie staną się bardziej pożądanymi pracownikami.

Poznań jak przystało na miasto studenckie oferuje wiele kierunków w tym również Planowanie przestrzenne zarówno na studiach pierwszego stopnia jak i drugiego oraz uzupełniające podyplomowe.

Na tego rodzaju kierunkach studenci przyjmowani są bez wstępnego egzaminu w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych i ewentualnie o kolejność zgłoszeń w zależności od ilości kandydatów.

Gdzie mogą szukać zatrudnienia absolwenci? W biurach rozwoju i promocji, agencjach nieruchomości, w urzędach miast oraz gmin.

Poza tymi wymienionymi potencjalnymi miejscami pracy warto mieć na uwadze wszystkie inne instytucje/firmy, ponieważ każda planuje inwestycje, wiele firm nie działa lokalnie a globalnie.