Lider start up’u – studia

Start up sam w sobie jest pojęciem nowym a wiedza na ich temat przekazywana jest w formie doświadczeń biznesowych. Ciężko znaleźć gdziekolwiek encyklopedyczne wyjaśnienie tego terminu podobnie jest z kierunkami studiów ściśle z nim związanych. W związku z tym, że uczelni w Polsce jest wiele zarówno tych państwowych jak i prywatnych, wprowadzane zostają nowe kierunki, o których jeszcze kilkanaście a nawet kilka lat temu nawet nam się nie śniło. Nowe kierunki i specjalizacje są niejako produktem, który oferowany jest przez uczelnie a klientem jest po prostu student.

Start up może odnosić się do biznesu w każdej dziedzinie chodzi o zaplanowanie, wprowadzenie innowacji i utrzymywanie jej na takim poziomie by przynosiła zysk. Studia w temacie Start up-ów skierowane są przede wszystkim do osób, które zamierzają otworzyć swoją działalność, mają innowacyjny pomysł lub właśnie stworzyli taką firmę, ale potrzebują wiedzy. Tak naprawdę nie jest sztuką otworzyć własną działalność, ale sprawić by prężnia działa uwzględniając olbrzymią konkurencję już tak. Studia dotyczące start up-ów w przeważającej mierze prowadzone są przez inwestorów to oni dzięki swojemu doświadczeniu mogą pokazać młodym przedsiębiorcom jak powinna działać firma, w jaki sposób analizować jej wydajność i jakie kroki podejmować, kiedy zachodzi potrzeba wykorzystania programów naprawczych.

Kierunek ten ma w sobie coś z coachingu, marketingu i komunikacji społecznej są to walory, które powinien posiadać lider start up’u.