Laboratorium gier komputerowych

Gry komputerowe to rozrywka dla każdego bez względu na wiek czy płeć. Projektowane i produkowane są z przeznaczeniem nie tylko na różne platformy, ale do różnych użytkowników o zróżnicowanej tematyce. Gry komputerowe to już nie tylko te oferowane na PC, ale konsole i urządzenia mobilne jak również te na platformach Internetowych.

Razem z rozwojem grafiki, dźwięku pojawiają się nowe tytuły i kontynuacje gier. Temat jest tak szeroki i ważny dla graczy, że do każdego tytułu znajdziemy poradniki, informatory i blogi tworzone przez miłośników gier, którzy wymieniają się między sobą wrażeniami i doświadczeniami a jeszcze inni udzielają wskazówek, w jaki sposób przejść planszę lub nawet całą grę. Laboratorium gier komputerowych to cykl spotkań dla graczy oraz osób, które chcą lub projektują gry komputerowe.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że gry komputerowe staną się tematem wielu nowych kierunków i specjalizacji na uczelniach wyższych, że będzie to tak rozwojowa dziedzina. Cały proces tworzenia gier, można podzielić na kilka sekcji a co za tym idzie są one odpowiednikami specjalizacji studiów. Animacja komputerowa 2D, animacja komputerowa 3D, projektowanie silników gier, poziomów gier, mechanika postaci, mechanika obiektów, projektowanie efektów specjalnych, projektowanie świata gry, zwykle tymi wszystkimi aspektami nie zajmuje się jedna a kilka osób.

To właśnie wpływa na różne specjalizacje, cykle spotkań czy targów, które pojawiają się proporcjonalnie do rozwoju tematyki gier komputerowych.