Grafika projektowa studia

Grafika pozornie kierunek kojarzący się z naukami ścisłymi, informatyką z koniecznością obsługi licznych programów graficznych. Z jednej strony nie są to pozory, ponieważ grafik musi znać narzędzia niezbędne do wykonywania swojej pracy z drugiej strony grafika projektowa to również sztuka i umiejętność kreatywnego i niesztampowego myślenia.

W dobie wszechotaczającej reklamy, nie jest łatwo się wyróżnić. Reklamodawcy często uciekają się do rozwiązań kontrowersyjnych, ponieważ te klasyczne nie są już tak dobrze zapamiętywane w gąszczu graficznych komunikatów, jakie docierają do odbiorcy.

Grafika projektowa wykorzystywana jest nie tylko w przypadku kampanii reklamowych, ale w ogóle w odniesieniu do projektowania tożsamości wizualnej, znaku oraz wizerunku marki w taki sposób by była kompatybilna z oferowanym produktem, ale i wyróżniała się na tle konkurencji. kierunek grafika projektowa jest skierowany do osób, które chcą lub zajmują się kreacją wizualną, poza wiedzą praktyczną, jaką posiądą podczas edukacji na uczelni ważne jest by posiadały nieszablonowe podejście.

Studia z zakresu grafiki projektowej realizowane są na uczelniach zarówno państwowych jak i prywatnych w różnych trybach nauczania. Wiele zajęć na tym kierunku prowadzona jest przez pracowników agencji reklamowych, interaktywnych czy domów mediowych celem zapoznania studentów z charakterem pracy.

Działa to również w drugą stronę, czyli studentami są osoby pracujące w branży reklamowej, które albo chcą poszerzyć swoje kompetencje albo zaczerpnąć nowych pomysłów poprzez wymianę doświadczeń zawodowych.