Doradztwo i coaching – studia

Doradztwo i coaching to jeden z nowszych kierunków, powstały na skutego zapotrzebowania rynku w swego rodzaju mentorów. Ten kierunek studiów należy do grupy tych humanistycznych skierowanych do ludzi o zdolnościach podobnych do pedagogów a nawet psychologów.

Osoby decydujące się na naukę na takim kierunku a w późniejszym czasie i pracę w zawodzie powinny posiadać łatwość w nawiązywaniu kontaktów, lubiące kontakt z ludźmi oraz posiadać umiejętności komunikacyjne. W dzisiejszych czasach ciężko wychodzić z założenia, że wykonywany zawód będzie zgodny z ukończonym kierunkiem studiów, ale taki przecież jest plan podejmowania edukacji.

W związku z tym, jeśli młody człowiek nie wie, jaki kierunek wybrać może udać się do doradcy zawodowego. Ten wcieli się w swego rodzaju coacha, który przeprowadzi wywiad i określi preferencje i możliwości niezdecydowanego kandydata.

Studia na kierunku doradztwa i coachingu wymagają praktyki (jak z resztą większość, jeśli nie wszystkie kierunki). Praktyka zawodowa w tym przypadku będzie już przydatna podczas rozmowy kwalifikacyjnej, osoba aspirująca na coacha nie może przecież nie wiedzieć jak prowadzić rozmowę czy skutecznie przekonywać do swoich racji.

Studia na tym kierunku organizowane są w trybach: dziennym, wieczorowym oraz zaocznym zarówno na uczelniach publicznych jak i prywatnych. Gdzie najczęściej szukają zatrudnienia absolwenci tegoż kierunku? W działach personalnych instytucji, na stanowiskach doradcy ds.

HR, trenerów biznesu, doradców zawodowych.